Založ si blog

Antisemitizmus je dobrá propaganda pre krajnú pravicu

Antisemitizmus, ako vieme, znamená nenávisť voči občanom židovského pôvodu. Je to veľmi starý predsudok. Ako Anti-Defamation League poznamenáva: nenávisť voči židom sa dátuje späť do obdobia staroveku, až kdesi na začiatok židovskej histórie. Antisimetizmis sa prejavuje rôznymi spôsobmi a pochádza z rôznych zdôvodnení. V Európe, po tom čo sa v starovekom Ríme uzákonilo kresťanstvo ako štátne náboženstvo, nenávisť k Židom pramení s náboženského presvedčenia, ale nebolo tomu vždy tak. V stredovekej Európe bolo Židom zakázané pracovať v určitých povolaniach, tak sa uplatňovali v takých, ktoré mali zase zakázané kresťania. Peňažné pôžičky boli jedni z najviac význačných povolaní pre Židov. Totižto kresťania mali zakázané v stredoveku požičiavať na úrok, tak sa to toho chopili židia. Nadávka židovský užerník pochádza z tých čias a pretrváva dodnes, Je to mnohoznačná nadávka pre účely protižidovskej propagandy.


Rasistickí antisemitisti tiež útočia na Židov z dôvodu, že nie sú skutoční Európania, napriek židovskej prítomnosti na kontinenete po niekoľko tisíc rokov. Všeobecné tvrdenie rasistickej krajnej pravice je, že Židia sú medzi bielymi cudzincami a nepatria do bieleho spoločenstva. Pre krajnú pravicu je fakt, že Židia môžu mať bielu pleť, veľmi vážnym problémom. Nie sú totiž rozpoznateľní.

Hoci existuje vzťah medzi rasizmom a antisemitizmom, nie všetci rasisti a bieli nacionalisti majú násilné postoje voči Židom. Existuje mnoho príkladov rasistov, ktorí nie sú spravidla antisemitistickí. Konfederácia Spojených Štátov Amerických nepovažovala židovské obyvateľstvo za nepriateľov z dôvodu prítomnosti Židov v prominentných funkciách vo vláde. Aj v prítomnosti, niekoľko známych bielych nacionalistov nie sú vyslovení antisemitisti, hoci rasisti áno. Jared Taylor z American Renaissance je jedným z najznámejších.

Keď sa pozreme na alternatívnu pravicu ako celok, môžeme ju kľudne klasifikovať ako antisemitistickú. Alt right antisemitizmus je typickým výsledkom etnickej a nie náboženskej nenávisti. Ľudia z alt right považujú Židov za separovanú rasu, ktorá chce ovládnuť bielych v celosvetovom židovskom sprisahaní. Rasista Kevin Mcdonald, psychológ na dôchodku, najviac ovplyvnil pohľad alt right na Židov. Napísal niekoľko kníh, kde úmyselne zavádzal o židovských vplyvoch na európske spoločenstvá poukazovaním na ich neprimarane veľký počet v komunistických hnutiach.

Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 146986x
Priemerná čítanosť článkov: 2534x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy