Založ si blog

Pekná definícia bieleho nacionalizmu

Rasizmus a biely nacionalizmus existujú bok po boku odkedy bol vymyslené tvrdenie, že biela rasa je nadradená. Ak keď biely nacionalizmus, ako ho poznáme teraz, sa reálne začal vyvíjať až od konca druhej svetovej vojny. Treba mať na pamäti jednu vec, ktorá odlišuje súčasný biely nacionalizmus od skorších rasistických hnutí a to je intenzita akou sa biely nacionalisti zameriavajú na bielu rasu. Od sociológov máme poznatky, že v naozaj širokom rozsahu.


Pre skoré rasistické skupiny a hnutia v Spojených štátoch však biela rasa nebola jedna veľká homogénna skupina. Rozdielnosti medzi jednotlivými etnickými skupinami v Európe vnímali veľmi citlivo. Tak napríklad, pre rasistické eugenické hnutie v Amerike neboli podriadené iba neeurópske národy, ale za menejcených považovali aj ľudí z východnej a južnej Európy. Imigračné obmedzenia sa v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia snažili hlavne zastaviť prúdy imigrantov z týchto častí Európy. Rasistická literatúra v USA na začiatku dvadsiateho storočia obsahovala obšírne rasistické kategorizácie Európanov. Mnoho Hitlerových politických línií o tom že Slovania sú podradná rasa, bolo vytvorených aj na základe týchto kategorizácií. Skupiny ako Ku Klux Klan sa zameriavali nielen na rasu, ale aj na náboženstvo. Žiadali aby USA zostali v drvej väčšine protestantské a biele pritom vyjadrovali nevraživosť, či dokonca nenávisť ku rastúcej katolíckej a židovskej populácii v USA.

Po druhej svetovej vojne debata, kto sa môže vlastne ako biely v Amerike kvalifikovať pokračovala. A stále pokračuje. Predsa len sa však na jednej veci bieli nacionalisti v dnešnej Amerike zhodnú. Do kategórie bielych patria všetci tí, ktorí majú nežidovských predkov pochádzajúcich z Európy. Američania označovaný ako bieli, majú čoraz väčšiu šancu, že vo svojom rodokmeni majú multietnický povôd, preto ideály rasistov z dvadsiateho storočia prestávajú mať pre súčasných bielych nacionalistov význam. Počet ľudí, ktorí možu opísať svoj pôvod ako sto percentne čisto anglický, nemecký, alebo nórsky sa scvrkáva veľkou rýchlosťou. Preto sa musel vymyslieť nový spoločný pôvod bielych Američanov.

Dekonolizácia a pokles vplyvu západných krajín, ktoré už neparia medzi prominentné globálne sily vedie bielych nacionalistov k tomu, aby propagovali dôležitosť solidarity bielej rasy po celom svete. Už na začiatku dvadsiateho storočia sa objavili prvé pokusy o celosvetovú solidárnosť bielych nacionalistov. Pokusy sú badať u Madisona Granta a Lothropa Soddarda v USA a Oswalda Spenglera v Nemecku. Takéto teórie o spojenectve bielej rasy boli však okrajovou záležitosťou. Problém bol v tom, že počas prvej polovice dvadsiateho storočia belosi v Amerike a Európe verili, že USA a európske štáty zostanú v drtivej väčšine biele.

Ak chcete peknú definíciu bieleho nacionalizmu, tak Damon Berry pre vás jednu takú má. Opísal biely nacionalizmus ako rasový protekcionizmus opierajúci sa o vieru, že biela rasa je v ohrození a povinnosťou každého bieleho muža a ženy je za každú cenu zabrániť jej biologickému vyhynutiu. Toto je ústredná myšlienka alternatívnej pravice a jej názorových predchodcov.

Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

Nemecko, Berlín, vlajka, zástava, bundestag, parlament

Za marxisticko-leninskú stranu kandiduje do nemeckého parlamentu aj členka starého šľachtického rodu

25.09.2021 12:00

"Zradila som takpovediac svoju vlastnú triedu," uviedla 27-ročná barónka, ktorá sa snaží získať priazeň voličov heslom „Mier chatrčiam, vojnu palácom“.

Taliban, teroristi, Kábul, Afganistan

USA zmiernili sankcie voči Afganistanu, aby umožnili prísun humanitárnej pomoci

25.09.2021 10:27

Zmiernenie sankcií zo strany Washingtonu tiež povolí "určité transakcie súvisiace s exportom poľnohospodárskych komodít, liekov a zdravotníckych pomôcok".

Testovanie / Covid /

Počet hospitalizácií stúpol na 500, pribudli dve úmrtia

25.09.2021 10:04, aktualizované: 11:12

Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo je len čiastočne zaočkovaných 83,22 percenta osôb.

Migranti / Migrant /

Pri pokuse doplávať na Kanárske ostrovy zahynulo tento rok takmer 800 migrantov

25.09.2021 09:47

Najhorším mesiacom bol v tomto ohľade august, počas ktorého zahynulo pri pokusoch dostať sa zo severozápadnej Afriky na Kanárske ostrovy 379 ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 129255x
Priemerná čítanosť článkov: 2229x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy