Založ si blog

Nulová tolerancia k mrzačeniu ženských pohlavných orgánov (FGM)

FGM (Female Genitals Mutilations) je podľa NHS procedúra, pri ktorom sa ženské pohlavné orgány úmyselne krátia, zrania alebo menia, ale nie z medicínskeho dôvodu.

Obvykle sa vykonáva u mladých dievčat vo veku do 15 rokov, pred začiatkom puberty. Popritom, že je to veľmi bolestivé, môže FMG tiež spôsobiť vážne a trvalé poškodenie zdravia žien a dievčat – vrátane dlhodobých komplikácií súvisiacich s pohlavím, pôrodom a duševným zdravím. Reportáž v seriáli BBC Victoria Derbyshire naznačuje, že FGM sa vykonáva na čoraz mladších dievčatách, pričom v prípade FGM v Yorkshire (UK) sa jednalo o dievčatko, ktoré malo jeden mesiac. FGM je v Spojenom kráľovstve od roku 1985 nezákonné a trestá sa odňatím slobody do 14 rokov, ale až v tomto mesiaci Británia úspešné odsúdila prvú ženu za tento hnusný kriminálny čin. Táto matka pochádzajúca z Londýna podrobila procedúre FGM jej len 3-ročnú dcéru.


Informovanosť o problematike FGM rastie aj vďaka práci aktivistov združených v Integrate UK, alle FGM je stále problémom, ktorý zostal mimo radarov úradov v Británii roky. Preto charitná organizácia Integrate UK – spoluzaložená v roku 2007 Lisou Zimmermannovou a jej bývalou študentkou Munou Hassan – využíva kreatívne umenie, ktoré mladým ľuďom pomáha zaujať aktívnu a pozitívnu úlohu pri transformácii spoločnosti v ktorej žijú a dostať do povedomia čo najširšej verejnosti informácie o FGM. Integrate sa zameriava hlavne na podporu mladých ľudí, aby našli svoje vlastné hlasy a vlastnú platformu na vyjadrenie svojich názorov a myšlienok, aby vytvorili spoločnosť založenú na rovnosti a integrácii. FGM je významnou kampaňou pre charitu, ktorá usporadúva workshopy zamerané na vzdelávanie mladých ľudí a rozprávanie o mrzačení ženských pohlavných orgánov.

Keď Spojené kráľovstvo uverejnilo svoju prvú ročnú štatistickú publikáciu o FGM, zistilo, že v Anglicku bolo zaznamenaných 5 700 nových prípadov prípadov v rokoch 2015 až 2016. Ďalších 9 886 nových prípadov bolo zaznamenaných od roku 2016 do roku 2018. Medzitým sa odhaduje, že až na 137 000 ženách a dievčatách v Anglicku a Walese bolo vykonané FGM. Keď aktivisti z Intregrate prvýkrát vytvorili video #MyClitoris, bolo to v reakcii na článok z The Economist, ktorý tvrdil, že v nemocniciach v Británii by sa mala vykonať forma toho, čo je známe ako FGM typu 4. FGM typu 4 nie je zahrnutá do definície NHS , ale je definovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou ako pichanie, rozrezávanie, škrabanie a kateterizácia“ ženských genitálií.

„Napriek tomu, že je to nepríjemné, je lepšie mať symbolické FGM od vyškoleného zdravotného pracovníka, než aby to bolo vykonané v zadnej izbe africkej dediny,“  píše sa v článku. Článok inšpiroval texty piesní ako napríklad: “No way I’m having a little nick,” a “My clitoris is staying where it is.”


Tag:

Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

Nemecko, Berlín, vlajka, zástava, bundestag, parlament

Za marxisticko-leninskú stranu kandiduje do nemeckého parlamentu aj členka starého šľachtického rodu

25.09.2021 12:00

"Zradila som takpovediac svoju vlastnú triedu," uviedla 27-ročná barónka, ktorá sa snaží získať priazeň voličov heslom „Mier chatrčiam, vojnu palácom“.

Taliban, teroristi, Kábul, Afganistan

USA zmiernili sankcie voči Afganistanu, aby umožnili prísun humanitárnej pomoci

25.09.2021 10:27

Zmiernenie sankcií zo strany Washingtonu tiež povolí "určité transakcie súvisiace s exportom poľnohospodárskych komodít, liekov a zdravotníckych pomôcok".

Testovanie / Covid /

Počet hospitalizácií stúpol na 500, pribudli dve úmrtia

25.09.2021 10:04, aktualizované: 11:12

Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo je len čiastočne zaočkovaných 83,22 percenta osôb.

Migranti / Migrant /

Pri pokuse doplávať na Kanárske ostrovy zahynulo tento rok takmer 800 migrantov

25.09.2021 09:47

Najhorším mesiacom bol v tomto ohľade august, počas ktorého zahynulo pri pokusoch dostať sa zo severozápadnej Afriky na Kanárske ostrovy 379 ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 129259x
Priemerná čítanosť článkov: 2229x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy