Založ si blog

Rovnosť pohlaví vo finále Super Bowl

Serena Williams vyzýva ženy, aby si cenili svoju vnútornú silu. Super Bowl reklamy sú dlhodobo kritizované pre svoje rasistické a sexistické posolstvá. Tento rok bol však iný. Tento rok reklamy reflektovali v reklamách úsilie širokej verejnosti smerom k budovaniu rovnosti pohlaví.

Niekoľko týždňov pred finále Super Bowl, nastavila firma Gillete svojou reklamou na žiletky tón diskusie, aké reklamy sa majú objaviť v reklamnom bloku v polčase finále Super Bowl. Gillete vyzývala mužov, aby sa zbavili toxickej mužnosti a ostatné firmy aby podporili rovnosť pohlaví, toleranciu, inkluzivitu a emancipáciu žien. Zatiaľ čo Gillete si vybrala, že napokon neodvysiela svoju reklamu počas finále, niekoľko ďaľších firiem odvysielali reklamy, ktoré napadli normy medzi pohlaviami platné v súčastnosti a ktoré sú škodlivé ako pre ženy, tak aj pre mužov. Tento trend vlastne odráža snahy širokého hnutia bojujúceho za rovnosť pohlaví naprieč Amerikou.

 


 

Fenomén ženského tenisu Serena Williams sa objavila v reklame, ktorá zvýrazňuje ženský boj za rovnosť medzi pohlaviami pre zoznamovaciu službu Bumble, ktorá je význačná tým, že umožňuje ženám kontrolovať s kým komunikujú, čím sa znižuje riziko obťažobania.

„Nečakaj kým ti povedia, kde je tvoje miesto. Zober ho. Nečakaj kým ťa nájdu. Ty nájdi ich. V práci, v láske, v živote. A najviac zo všetkého, nečakaj kým ti dajú silu, pretože oni ti nepovedia, že ju už máš.“ Hovorí Serena v reklame. 


Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

Trump CIA

CIA odvolala svojho vedúceho dôstojníka vo Viedni, nebral vážne havanský syndróm

25.09.2021 14:26

Odvolaním vedúceho chcela CIA vyslať svojim dôstojníkom odkaz, že prípady takzvaného havanského syndrómu nemajú brať na ľahkú váhu.

Jablonec nad Nisou / Komín /

Odstrelili 162 metrov vysokú "jabloneckú eiffelovku", symbol českého mesta bižutérie

25.09.2021 14:05

Odstrel železobetónového monolitu s hmotnosťou 10-tisíc ton prebiehal za prísnych bezpečnostných opatrení.

Jozef Chovanec, ruka

Svedok v prípade smrti Slováka v Belgicku: Neverím, že to bude spravodlivo uzavreté

25.09.2021 14:00

„Správali sa k nemu ako veľmi podozrivému, akoby teroristu prichytili,“ hovorí svedok o incidente v lietadle v Belgicku, ktorý predchádzal smrti Jozefa Chovanca.

Nemecko, Berlín, vlajka, zástava, bundestag, parlament

Za marxisticko-leninskú stranu kandiduje do nemeckého parlamentu aj členka starého šľachtického rodu

25.09.2021 12:00

"Zradila som takpovediac svoju vlastnú triedu," uviedla 27-ročná barónka, ktorá sa snaží získať priazeň voličov heslom „Mier chatrčiam, vojnu palácom“.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 129264x
Priemerná čítanosť článkov: 2229x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy