Založ si blog

Rovnosť pohlaví vo finále Super Bowl

Serena Williams vyzýva ženy, aby si cenili svoju vnútornú silu. Super Bowl reklamy sú dlhodobo kritizované pre svoje rasistické a sexistické posolstvá. Tento rok bol však iný. Tento rok reklamy reflektovali v reklamách úsilie širokej verejnosti smerom k budovaniu rovnosti pohlaví.

Niekoľko týždňov pred finále Super Bowl, nastavila firma Gillete svojou reklamou na žiletky tón diskusie, aké reklamy sa majú objaviť v reklamnom bloku v polčase finále Super Bowl. Gillete vyzývala mužov, aby sa zbavili toxickej mužnosti a ostatné firmy aby podporili rovnosť pohlaví, toleranciu, inkluzivitu a emancipáciu žien. Zatiaľ čo Gillete si vybrala, že napokon neodvysiela svoju reklamu počas finále, niekoľko ďaľších firiem odvysielali reklamy, ktoré napadli normy medzi pohlaviami platné v súčastnosti a ktoré sú škodlivé ako pre ženy, tak aj pre mužov. Tento trend vlastne odráža snahy širokého hnutia bojujúceho za rovnosť pohlaví naprieč Amerikou.

 


 

Fenomén ženského tenisu Serena Williams sa objavila v reklame, ktorá zvýrazňuje ženský boj za rovnosť medzi pohlaviami pre zoznamovaciu službu Bumble, ktorá je význačná tým, že umožňuje ženám kontrolovať s kým komunikujú, čím sa znižuje riziko obťažobania.

„Nečakaj kým ti povedia, kde je tvoje miesto. Zober ho. Nečakaj kým ťa nájdu. Ty nájdi ich. V práci, v láske, v živote. A najviac zo všetkého, nečakaj kým ti dajú silu, pretože oni ti nepovedia, že ju už máš.“ Hovorí Serena v reklame. 


Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom opäť nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nevlastnil a nekupoval zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

Turecko, vlajka, vojak, zástava, turecká zástava, výhľad, údolie

V dovolenkovom rezorte v Turecku zomrel slovenský občan

16.08.2022 17:30

Telo dovolenkára zo Slovenska mali nájsť na hotelovej izbe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 141232x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy