WWF vám odkazuje: Je čas začať boj

Keďže Trump stiahol USA z pařížskej dohody o globálnom otepľovaní, Bolsonaro chce zničiť dažďový prales Amazon, vláda Spojeného kráľovstva uprednostňuje autá a cesty v rozpočte, je to na vedcoch a environmentalistoch, aby všade a všetkých varovali, že máme nedostatok času (prečo stále hovoríme o zmene klímy?). Teraz je ten okamih, kedy si treba vybrať strany. Rovnako ako prísľub masovej občianskej neposlušnosti podporovanej mnohými verejnými osobnosťami, aby sa upriamila pozornosť na ničenie prírody, tak presne toto robí aj táto odvážna kampaň z dielne WWF UK.

Je čas urobiť voľbu.

Príroda je životne dôležitá. Poskytuje nášmu systému podporu života a bez nej nemôžeme prežiť. Ale náš svet je teraz ohrozený viac ako nikdy predtým. Celosvetovo využívame zdroje planéty rýchlejšie, než ich môže príroda obnoviť. Takže teraz musíme všetci konať, aby sme zvrátili škody a obnovili prírodu. Máme riešenia, potrebujeme len vôľu.

Sme prvou generáciou, ktorá vie, že ničíme svet. A  poslednou, čo s tým môže niečo robiť.

 

12 spôsobov ako bojovať za našu planétu.

 


 

 

Lavrov hľadá nových priateľov do bunkra. . . na dne afrického kontinentu

03.06.2023

Info Napalm – Informácie, Správy, Analýzy Nebuďte prekvapení, ak zrazu uvidíte ruského Führera v bedrovom rúške a s oštepom: Putin sa pred africkými lídrami aktívne vydáva za ich priateľa, pretože… sú jediní, ktorých „priateľstvo“ si ešte môže kúpiť. 🫵🏼 V júli potkan z bunkra organizuje summit „Rusko – Afrika“, kam pricestujú lídri [...]

Západ sa spamätáva zo strachu z červených čiar Kremľa

03.06.2023

Hrozba ruskej eskalácie by sa nemala ani brať do úvahy: Západ sa spamätáva zo strachu z červených čiar Kremľa. Ukazuje sa, že USA bezdôvodne odmietli dodať Ukrajine nové zbrane… to všetko na základe celej vedy s názvom „Zvládanie rizika eskalácie vojny“. Teraz sa ukazuje, že veda je pochybná a tiež strach Washingtonu z predstieranej agresivity Moskvy. Bidenova [...]

Ukrajinská hybridná vojna na území ruského Mordoru

30.05.2023

Ukrajina začala hybridnú vojnu. Američania to nazývajú tvarovacie operácie. Najvyšší veliteľ bunkra môže zakrývať smrť viac ako 200 000 svojich vojakov vo vojne, ale nebude môcť zamaskovať drony nad Moskvou a sabotážne akcie po celej krajine. Pandémia hystérie v ruských močiaroch má byť finále tejto fázy vojny. 🫵🏼 Shaping operations (SO) je v doslovnom preklade [...]

Belgium EU Summit

Maďarsko zažalovalo EÚ za využívanie zmrazených ruských peňazí pre Ukrajinu

27.08.2025 23:06

Podľa maďarských médií by rozsudok mohol vytvoriť precedens pre ochranu práva veta, ktorej sa Budapešť v žalobe domáha.

Vidiecke sídlo Orbánovho otca

Vo vidieckom sídle Orbána staršieho. Videá maďarského aktivistu majú státisíce zobrazení

27.08.2025 22:30

Videá vidieckeho sídla, ktoré vlastní otec maďarského premiéra Viktora Orbána, majú na internete množstvo zobrazení.

družba, ropovod

Maďari očakávajú, že ropa potečie cez Družbu už vo štvrtok

27.08.2025 19:52

Dodávky ropy z Ruska do Maďarska cez ropovod Družba, ktorý minulý týždeň napadla Ukrajina, sa obnovia vo štvrtok 28. augusta.

Tusk, Macron, Sandu, Merz, Moldavsko

Macron, Merz a Tusk podporili Moldavsko pri jeho snahe vstúpiť do EÚ

27.08.2025 19:39

Moldavsko, bývalá sovietska republika, si v stredu pripomína 34. výročie svojej nezávislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 178438x
Priemerná čítanosť článkov: 2925x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy