Založ si blog

Nezmažem sa: Rimmel bojuje proti cyber šikane

Zdá sa, že značky potrebujú hlavne kauzy v dnešnej dobe. Čo je dobré, nevravím že nie. Preto sa aj v Rimmel London, veľká značka v oblasti kozmetiky, rozhodli bojovať proti cyber šikane s kampaňou s názvom IWILLNOTBEDELETED.

Vo videu vystupuje 14 ľudí, kde každý z nich verejne hovorí o šikane v cyber priestore na základe vzhľadu, ktorú zažili na vlastnej koži.

Rossi Bardales, BETC London partner a CCO hovorí:

Rimmel je značka, ktorá verí, že každý by sa mal slobodne prejaviť a byť sám sebou bez toho, aby ho niekto kritizoval, súdil, alebo šikanoval, či hanil. Len za uplnulý rok bolo zmazaných zo sociálnych médií 115 miliónov fotiek kôli cyber šikane tíkajúcej sa výzoru. Tým, že uvedieme do pozornosti verejnosti tento problém v celom jeho rozsahu, zvýšime povedomie a dáme hlas skutočným obetiam.

Na jednej strane sú sociálne médiá skvelým miestom na stretnutie sa rovnako zmýšľajúcich ľudí, na slobodné vyjadrenie vlastného názoru, na objavovanie nových vecí. Na druhej strane je tu prítomná aj temná časť online priestoru, kde mnoho z užívateľov sociálnych sietí zažívajú každodenný trolling a zosmiešňujúce komenty. Negativita môže byť taká zlá, že zapríčiňuje mazanie fotiek, či dokonca celého účtu zo sociálnych médií. A to je ešte ten dobrý prípad.

Britská kozmetická značka Rimmel chce, aby sa mladí ľudia cítili slobodne a bez strachu zo zosmiešnenia kôli výzoru. Rimmel vstúpil do partnerstva z The Cybersmille Foundation, neziskovou organizáciou zameriavajúcou sa práve na cyber šikanu. Rimmel získal pomoc aj od vplyvných influencerov, ako napríklad Cara Delevigne, alebo od speváčky Rita Ora.

Spolu so Cybersmille, Rimmel neskôr v roku 2019 spustí aj CyberSmille assistant, inovatívny A.I. nástroj ktorý ponúkne podporu a pomoc ľuďom, ktorí tento problém cyber šikany na základe svojho vzhľadu majú.

The Cyber Foundation Instagram 


 

 

 

 

Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 141277x
Priemerná čítanosť článkov: 2436x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy