Založ si blog

Nezmažem sa: Rimmel bojuje proti cyber šikane

Zdá sa, že značky potrebujú hlavne kauzy v dnešnej dobe. Čo je dobré, nevravím že nie. Preto sa aj v Rimmel London, veľká značka v oblasti kozmetiky, rozhodli bojovať proti cyber šikane s kampaňou s názvom IWILLNOTBEDELETED.

Vo videu vystupuje 14 ľudí, kde každý z nich verejne hovorí o šikane v cyber priestore na základe vzhľadu, ktorú zažili na vlastnej koži.

Rossi Bardales, BETC London partner a CCO hovorí:

Rimmel je značka, ktorá verí, že každý by sa mal slobodne prejaviť a byť sám sebou bez toho, aby ho niekto kritizoval, súdil, alebo šikanoval, či hanil. Len za uplnulý rok bolo zmazaných zo sociálnych médií 115 miliónov fotiek kôli cyber šikane tíkajúcej sa výzoru. Tým, že uvedieme do pozornosti verejnosti tento problém v celom jeho rozsahu, zvýšime povedomie a dáme hlas skutočným obetiam.

Na jednej strane sú sociálne médiá skvelým miestom na stretnutie sa rovnako zmýšľajúcich ľudí, na slobodné vyjadrenie vlastného názoru, na objavovanie nových vecí. Na druhej strane je tu prítomná aj temná časť online priestoru, kde mnoho z užívateľov sociálnych sietí zažívajú každodenný trolling a zosmiešňujúce komenty. Negativita môže byť taká zlá, že zapríčiňuje mazanie fotiek, či dokonca celého účtu zo sociálnych médií. A to je ešte ten dobrý prípad.

Britská kozmetická značka Rimmel chce, aby sa mladí ľudia cítili slobodne a bez strachu zo zosmiešnenia kôli výzoru. Rimmel vstúpil do partnerstva z The Cybersmille Foundation, neziskovou organizáciou zameriavajúcou sa práve na cyber šikanu. Rimmel získal pomoc aj od vplyvných influencerov, ako napríklad Cara Delevigne, alebo od speváčky Rita Ora.

Spolu so Cybersmille, Rimmel neskôr v roku 2019 spustí aj CyberSmille assistant, inovatívny A.I. nástroj ktorý ponúkne podporu a pomoc ľuďom, ktorí tento problém cyber šikany na základe svojho vzhľadu majú.

The Cyber Foundation Instagram 


 

 

 

 

Tento článok nie je vhodný pre rasistické povahy! Povedal by Bryan Stevenson

19.01.2020

V roku 1985 Anthony Ray Hinton pracoval v sklade v Birminghame, v Alabame. 15 míľ odtiaľ bol zastrelený manažér reštaurácie rýchleho občerstvenia. Aj keď neexistoval žiaden dôkaz, ktorý by ho spájal so streľbou a nikdy nespáchal žiadny kriminálny čin, Hinton bol obvinený z trestného činu po tom, čo ho svedok vraždy nesprávne identifikoval. Polícia na neho potom [...]

Kedy povstanú slovenské ženy voliace extrémistické strany nie je jasné! V Afrike už povstanie žien proti globálnemu otepľovaniu prebieha

18.01.2020

Keňská meteorologička Saumu Shaka ako dieťa pomáhala na malej farme svojich rodičov, ktorí pestovali kukuricu a hrach – a tak zažila na vlastnej koži ako môže extrémne počasie ovplyvnené globálnym otepľovaním takýmto malým farmárom poriadne znepríjemňovať už aj tak ich ťažký život. 28-ročná Saumu, ktorý pracuje v keňskom meteorologickom úrade a pri [...]

Má ĽSNS ekologického experta? Ani nie. V PS/SPOLU však určite navrhnú, ako učiť študentov bojovať proti zmene klímy

16.01.2020

Je potrebné sa zaoberať aj vplyvom klimatickej krízy na duševné zdravie študentov. Ako však môžeme vidieť na mnohých fotkách Kotlebu s mladými študentkami, Kotleba na ekologického experta v ĽSNS nemá ani pomyslenia. A pritom je to jedna z najdôležitejších tém súčastnosti. Fakty a čísla hovoria jasne. Na najhoršie dopady zmeny klímy, ktoré ešte len prídu, je [...]

Luiz Inacio Lula da Silva, Brazília

Lula porazil Bolsonara, o prezidenstký post budú bojovať ešte v druhom kole

03.10.2022 06:06, aktualizované: 06:49

Posledný prieskum predpovedal Lulovi náskok 14 percentuálnych bodov. Realita priniesla rozdiel piatich percent.

CORRECTION Russia Ukraine War

ONLINE: Zelenskyj ďakuje lídrom strednej a východnej Európy, že chcú Ukrajinu v NATO

03.10.2022 06:00

Som vďačný našim susedom, krajinám strednej a východnej Európy, za podporu členstva Ukrajiny v NATO, napísal Zelenskyj.

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

V Bratislave narazil opitý šofér do zastávky: Štyria mŕtvi a šesť zranených

02.10.2022 23:35, aktualizované: 03.10.2022 06:32

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Bulharsko Voľby Predčasné Parlamentné, Bojko Borisov

Bulharsko: Vo voľbách zvíťazila strana expremiéra Borisova, tvrdia exit polly

02.10.2022 19:57

Očakáva sa, že Borisov bude pre obvinenia z korupcie len ťažko hľadať koaličných partnerov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 143217x
Priemerná čítanosť článkov: 2469x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy